GALA performerilor 2017: Elevii OLIMPICI din Alba şi profesorii lor, PREMIAŢI de Consiliul Judeţean. LISTA

    0
    21

    Peste 400 de elevi şi profesori sunt premiaţi, duminică, la a VII-a ediţie a evenimentului „Gala performerilor”, de către Consiliul Judeţean Alba, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Alba.

    Performanţa în educaţie este răsplătită de autorităţile judeţene prin distincții și premii, fiins astfel recunoscute şi evidenţiate rezultateleobținute de elevii și cadrele didactice de la unitățile școlare din județ, la Olimpiadele Naționale Școlare (etapa judeţeană, naţională şi internaţională), desfășurate în anul școlar 2016-2017.

    Sunt premiaţi, în total, 267 elevi şi 194 cadre didactice. Valoarea totală a premiilor acordate din bugetul Consiliului Judeţean Alba este de 87.100 lei.

    Evenimentul se desfăşoară la sala de evenimente Mercur Styl din Alba Iulia.

    ELEVII şi PROFESORII PREMIAŢI

    Elev / Unitatea de Învățământ / Rezultat Obtinut / Olimpiada / Profesor

    Popescu Ştefan Sebastian – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Cetean Emil / Pintea Eva / Duşa Simona

    Hancheş Otilia – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marțian” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Cetean Emil / Furdui Amalia

    Narița Rafael Ioan – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Bistraie Adela

    Lazăr Camelia – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Informatică – Berindeie Nicolae – Virgil / Berindeie Elena

    Gavril Andreea – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Selyem Alexandru

    Haneş Anca – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Judeteana + Menţiune – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Bodea Roxana

    Furdui George – Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni – Loc I Etapa Judeteana + Medalie de Argint/Mențiune – Olimpiada de Informatică – Berindeie Elena

    Szőcs Noémi – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lázár Emőke

    Kónya Csenge – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lázár Emőke

    Leopold Beáta – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Katalin

    Molnár Júlia Mónika – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

    Kónya Virág – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Kovács Kinga

    Csegezi Katalin – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

    Basa Laura – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Premiul Special – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

    Kürti Gergő – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lázár Emőke

    Gudor Noémi – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

    Kürti Márk – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Loc I Etapa Jud + Premiul Special Pt Minoritati – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic şi Unitarian – Lázár Emőke

    Kolumbán Pál – Colegiul Naţional „Bethlen Gábor” Aiud – Premiul Special Pt Minorități – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó;

    Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Maghiară Maternă – Fodor Brigitta

    Oargă Rareș – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Logică – Oargă Serafina

    Banu Ioana – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Istorie – Băcilă Nicolae

    Băluţiu Iulia Alessia – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Munteanu Anca

    Şandru Damaris – Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Spaniolă – Modoeanu Lucia

    Bica Maria – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Istorie – Rotche Andreea

    Socol Dragoş – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Băruță Rodica; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Onac Iulia

    Filimon Robert Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Milea Anna

    Gherman Sebastian – Emanuel – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Pașca Adriana

    Bîrluţiu Claudiu Andrei – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Naţională Interdisciplinară „ȘtIInțele Pământului” – Sicoe Pamfil / Băruță Rodica / Milea Anna / Arăboaei Marcel

    Neamțu Claudiu – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Informatică – Palcu Carmen

    Groza Daniela – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Tehnologia Informației – Mureșan Laura

    Marc Rareş Eugen – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Zisu Mihaela

    Atanasiu Dora Laura – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Gligor Liliana / Goția Ioana

    Volonciu Diana Simona – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Zisu Mihaela

    Dolgae Otilia – Roxana – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Crişan Alina / Rusu Sofica

    Oltean Teodora Nicoleta – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Busuioc Carmen

    Bel Luana Andrada – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III, Medalie de Aur Acordată de SRF – Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Marian Anca Cătălina; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Performanță – Cerbu Mioara; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe pentru Juniori – Jude Laurențiu / Sicoe Pamfil / Milea Anna

    Toader Ioan Tudor – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune de Onoare Acordată de SRF – Olimpiada de Fizică – Sicoe Pamfil

    Dănilă Alexandru – Florin – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune M.E.N. – Olimpiada de Limba Engleză – Goția Ioana

    Oargă Vanessa – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu Rodica

    Ţoc Marius – Nicolae – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu Rodica

    Ghișa Ștefania – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Istorie – Rotche Andreea

    Suciu Florina – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Mențiune – Olimpiada de Istorie – Rotche Andreea

    Dinu Răzvan – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Arăboaei Marcel

    Suciu Alin – Florin – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Medalia de Aur (Mențiune Specială M.E.N.) – Olimpiada de Tehnologia Informației – Mureșan Laura

    Drăguș Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III + Medalia de Aur(Mențiune Specială M.E.N.) – Olimpiada de Tehnologia Informației – Humeniuc Ramona

    Zaharescu Ana – Colegiul Naţional „Horea, Cloșca şi Crișan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Performanță – Secară Alina; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Neogreacă (pregatit individual)

    Ioica Natalia – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Educaţie Civică – Prihoi Lucreția

    Mărginean Nicola – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Educaţie Civică – Prihoi Lucreția

    Gizdavu Daria Antonia – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Astronomie şi Astrofizică – Marian Anca Cătălina

    Boitor Diana – Elena – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Ghiță Ioan

    Avram Bianca – Veronica – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Ghiță Ioan

    Megieșean Sergiu – Florentin – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Ghiță Ioan

    Aldea Teodora – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Suciu Andreea

    Munteanu Antonia Maria – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Spaniolă – Hetak Adrian

    Voina Andreea Elena – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Mențiune – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Comșa Ana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” – Comșa Ana

    Isăilă Gabriela Veronica – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Latină – Zaharia Adriana

    Moldoveanu Dan – Colegiul Naţional „Inochenţie Micu Clain” Blaj – Loc I Etapa Jud + Medalia de Bronz(Mențiune Specială M.E.N.) – Olimpiada de Tehnologia Informației – Ghiță Romanța

    Marariu Carmen – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Istorie – Dumitraș Dan

    Puțan Silviu Dan – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Popa Dina

    Sandu Mihai Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Popa Dina

    Dăian Petre Mihai – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Chimie – Popa Dina

    Petraș Kevin – Andrei – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Mihu Anca

    Lorintz Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Todor Petru

    Tomoioagă Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Liliana Lorintz

    Dogar Darius – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucenicu Adina

    Daichendt Sara – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucsi Andreea

    Popescu Melania – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

    Dreghiciu Anamaria – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucenicu Adina

    Sita Denisa – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

    Brădilă Sarah – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

    Cătă Luiza – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucsi Amariţei Andreea

    Talpaș Daniel Cristian – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Talpaș David – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Cubu Clara – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Sorohan Adina

    Radu Denisa Nicoleta – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Latină – Dobromir Mihaela

    Dobra Nicolae Alexandru – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Medalie de Bronz Acordată de SRF – Olimpiada de Fizică – Bîrsan Ioan; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Nicolae Moga

    Roncea Călina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Premiul I – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucsi Andreea

    Schiau Alina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Premiul II + Mentiune MEN – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Suciu Roxana

    Mucenicu Amina – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Premiul III – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Mucenicu Adina

    Tărîță Victor – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Bulbucan Mioara

    Vilichi George – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Ștef Vasile

    Irimie Iunia – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Bulbucan Mioara

    Moldovan Claudiu – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Geografie – Ștef Vasile

    Ilașcă Patricia – Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebes – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Bocăniciu Andreea Maria – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Psihologie – Caizer Daniela

    Pavel Anca Diana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Biologie – Costan Zamfira

    Bâlc Horea – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Rusu Ionaș

    Moldovan Bianca Alexandra – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Națională de Argumentare, dezbatere şi Gândire Critică „TinerII dezbat” – Caizer Daniela

    Dancea Ioana Diana – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Națională de Argumentare, dezbatere şi Gândire Critică „TinerII dezbat” – Caizer Daniela

    Olar Cristina Gabriela – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada Națională de Argumentare, dezbatere şi Gândire Critică „TinerII dezbat” – Caizer Daniela

    Iura Lucia – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Exercițiu – Galea Gabriela

    Morar Paul Mihai – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Mențiune Specială M.E.N. – Olimpiada de Chimie – Fulea Sorina Diana

    Şuteu Luz Maria Milagros – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Limba Spaniolă – Modoeanu Lucia

    Muntean Eden Natan – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Medalie de Bronz – Olimpiada de Informatică – Groza Septimiu Sorin

    Muntean Filip – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud – Loc I Etapa Jud + Medalie de Bronz – Olimpiada de Matematică – Vîntu Iulian

    Fundeanu Raluca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Economie – Dura Simina

    Costea Mircea – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Filozofie – Dura Simina

    Oprea Gabriel – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Filipescu Dorina

    Oprişa Mihai – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Tehnologia Informației – Marian Luminiţa

    Sava Iza Miruna – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Chiorean Alina

    Șerban Raluca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

    Câmpean Maria – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Mircea Cosmina

    Balea Bianca – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” – Mureşan Simona

    Iorga Bianca Elena – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Roman Carmen

    Ion Roberta – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Lupu Lucia

    Lungu Laurenţiu Valentin – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune M.E.N. – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu

    Maier Alexandra Teodora – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune M.E.N. – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Spaniolă – Modoeanu Lucia

    Rodilă Andrei – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Mircea Cosmina

    Argatu Ioana – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Mircea Cosmina; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

    Bârlean Cristian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Sociologie – Duriga Darius / Dura Simina

    Filip Luminiţa – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

    Rad Gavrilă – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Menţiune – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Nistor Ioan

    Tomoioagă Ioana – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Nistor Ioan

    Luca Marian – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Nistor Ioan

    Faur Alexandru – Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Nistor Ioan

    Filimon Maria – Colegiul Tehnic Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Ienei Csilla / Pistol Nicolae

    Dragomir Sebastian – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Cîmpean Adela / Zaharie Ion / Turcu Claudia

    Gheorghiţă Dan Valentin – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Sas Gheorghe / Lăpăduş Ioan

    Chenţi Ioan Marian Adelin – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Achim Ovidiu / Limbăşan Ioan / Sas Gheorghe

    Horvath Daniel – Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Achim Ovidiu / Limbăşan Ioan / Sas Gheorghe / Anghel Liana

    Carnat Alina Ioana – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Jurcan Mihaela

    Olar Andrei Darius – Colegiul Tehnic „Apulum” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Istorie – Dăescu Nicoleta

    Litan Adrian Valeriu – Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Muntean Ioan / Mateş Rodica

    Tănas Sergio Paul – Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Muntean Ioan / Mateş Rodica / Ştefanescu Marian

    Ghișa Alexandru Cătălin – Colegiul Tehnic „Ion D. Lăzărescu” Cugir – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Napău Dacia / Micaciu Alexandru

    Valacec Ştefania – Liceul „Corneliu Medrea” Zlatna – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Tomuș Doina

    Cuc Simuţiu Andrei – Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Aries – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Tutuian Luminița

    Sav Ionela Nicoleta – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” Abrud – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Bar Alin

    Cîra Grigorescu Giorgiana – Eliza – Liceul „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Pedagogie – Psihologie – Anca Monica

    Petaca Ionuț Valentin – Liceul „Horea, Cloşca Şi Crişan” Abrud – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Limba Rromani Maternă – Nuța Doru Daniel

    Bobăilă Ioana Emilia – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

    Nemeti Mădălina Lăcrămioara – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

    Popa Mihai – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

    Iarnă Gheorghe – Liceul Cu Program Sportiv Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Pregătire Sportivă Teoretică – Muntean Alina

    Aldea Serafim – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Fiţ Anamaria

    Anca Daria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zelenskaia Vera

    Bălan Niculina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Vrânceanu Rita

    Bălăucă Natalia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lăncrăjan Tatiana / Pârjol Ovidiu

    Bodea Larisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Bubău Berta

    Bordea Vasilena – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Elena

    Buda Naomi – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Păcurar Alexandra

    Ciugudean Raul – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Alexandra Păcurar

    Clamba Darius – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Mărginean Maria / Pârjol Ovidiu

    Cozma Alina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lăncrăjan Tatiana / Pârjol Ovidiu

    Damian Francisc – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Rodean Cristian

    Dăncilă Irina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Săndulache Sergiu

    Diaconu Alexandra – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Badescu Oana / Pârjol Ovidiu

    Dima Cristopher – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Bubău Berta

    Gavrilă Adriana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Badescu Oana / Pârjol Ovidiu

    Giura Ana Maria Bianca – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Tudor Nicolaie / Ispas Nicolae

    Gligor Luncan Vladimir – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Simion Cecilia

    Goţa Ilinca – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lăncrăjan Tatiana / Pârjol Ovidiu

    Graur Andreea – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Mirea Iulian / Udrea Gheorghe

    Hada Petronela – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Cârcoană Adela / Pârjol Ovidiu

    Henegar Denisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” (Cls.V – XII) – Albescu Nadia Flaviana

    Ionaş Timeea – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Dan Avram

    Ivan Vasile Septimiu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Dragoman Cosmin

    Jidveian Raul – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Bubău Berta

    Jurj Luciana – Maria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zelenskaia Vera

    Leterna Radu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

    Marc Beatriz – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Damian Ema / Dragomir Andrei

    Maşchin Elisaveta – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Bar Livia

    Mânzăleanu Romeo – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Săndulache Sergiu

    Mihălţan Alexia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Damian Ema / Dragomir Andrei

    Nariţa Raul George – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

    Novăcean Alexia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Dragoş Tudor

    Oargă Roxana Oana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Dragoman Cosmin

    Opruţa Noemi – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Badescu Oana / Pârjol Ovidiu

    Pascu Ştefana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Damian Ema / Dragomir Andrei

    Paşca Alexandra Georgiana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Mirea Iulian / Ţibacov Sorina Ileana

    Pârgaru Maria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zelenskaia Vera

    Petrean Casian – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Vrânceanu Rita

    Pop Cristian – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Mărginean Maria / Pârjol Ovidiu

    Popov Carolina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Rusan Roxana / Pârjol Lilia

    Roba Cristian – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Simion Cecilia

    Romoşan Daria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

    Roşu Silviu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Simion Cecilia

    Rus Alina Maria – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Borteş Narcis / Bar Livia

    Sas Andrei Sorin – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Pop Elena Maria Cristina / Ispas Nicolae

    Scrob Noemi – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Elena

    Ştef Simona – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Vrânceanu Rita

    Todea Andrei – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

    Todor Lois – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

    Tomuşca Ioana – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Săndulache Sergiu

    Torok Andreea Izabela – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură Şi Istoria Artelor (Cls. Xi – XII) – Urdea Gheorghe / Bar Livia

    Udrea Carina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Cârcoană Adela / Pârjol Ovidiu

    Vodă Patricia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Craiu Cătălina / Pârjol Ovidiu

    Adam Antonios – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Damian Ema / Dragomir Andrei

    Barbu Laurenţiu – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Beşliu Radu / Pârjol Ovidiu

    Bărbat Denisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală – Cls.III-VIII – Zărnescu Teodora / Burz Gheorghe

    Crişan Bogdan – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Albu Gheorghe / Geogean Victor

    Dochiţan Hanna – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Italiană – Olteanu Moldovan Rodica

    Maer Alina – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Menţiune – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Zărnescu Teodora / Burz Gheorghe

    Mancer Antonia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Interpretare Instrumentală Cls. III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

    Măieraş Oana Larisa – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Arte Vizuale, Arhitectură şi Istoria Artelor – Filip Alexandrina / Bar Livia

    Săndulache Alexandru – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

    Săndulache David Răzvan – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Interpretare Instrumentală Cls. III-VIII – Lungu Mariana / Dragomir Andrei

    Şuşman Bianca – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Ciobotă Emil

    Trif Alexia – Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Muzică – Interpretare Instrumentală, Vocală Şi StudII Teoretice – Cls.IX – XII – Chiciudean Ioan / Pârjol Lilia

    Muller Timon Elisei – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Răulea delia

    Liță Naomi – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Neagu Ioana

    Cheșculescu Maria Elena – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Răulea delia

    Răulea Daria – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Răulea delia

    Dondea Maniu David – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Germană Maternă – Bota Violeta

    Bena Răzvan – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Obreja Adriana

    Dragomirescu Emma – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Obreja Adriana

    Bebeșelea Tabea – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Obreja Adriana

    Măcinic Anamaria – Liceul German Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Bădescu Lacrima

    Colhon Elpida Daniela – Liceul Tehnologic Sebes – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Tudorache Cristina

    Buș Mihaela Corina – Liceul Tehnologic Silvic Cimpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Tontea Daniel / Oneţ Liliana / Duma Claudia

    Nicola Petronela – Liceul Tehnologic Silvic Cimpeni – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Discipline Tehnologice – Buzgar Carmen / Oneţ Liliana

    Moldovan Claudiu – Iulian – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Avram Rodica

    Tăuţan Darius – Liceul Teologic Greco – Catolic „Sf. Vasile Cel Mare” Blaj – Loc I Etapa Jud + Premiul II – Olimpiada de Religie – Limba Română, Cultul Greco – Catolic – Gherman Alexandru

    Bőjte Ádám – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie  – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Dr. Gál László

    Bálint Barna – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Pr. László István

    Ferencz Fülöp – Hunor – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Pr. Farkas László

    Hegyeli András – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Dr. Gál László

    Erdély Hunor – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – Dimen Erika

    Boros Eszter – Boglárka – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Istoria Şi TradiţIIle MinoritățII Maghiare Din România – Kovacs Mihai

    Cucuiet Hortenzia – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul Special – Olimpiada de Istoria Şi Tradiţiile Minorității Maghiare Din România – Kovacs Mihai

    Gáll Szabolcs – Liceul Teologic Romano – Catolic „Gróf Majláth Gusztáv Károly” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Religie – Limba Maghiară, Cultul Romano – Catolic – Dr. Gál László

    Oltean Carmen – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Rusandu Alexandra

    Horvath Mark – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Hausner Maria

    Horvath Lukas – Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Limba Germană Modernă – Hausner Maria

    Ţaran Iulia Romana – Școala Gimnazială Daia Romana – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Brădilă Laura

    Toda Puiuleț Emanuela Coralia – Școala Gimnazială Bistra – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Diniș Adam Cristina

    Németh Tünde – Școala Gimnazială Lopadea Noua – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

    Éles Izolda – Școala Gimnazială Lopadea Noua – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

    Oniga Kriszta – Școala Gimnazială Lopadea Noua – Loc I Etapa Jud + Premiul III – Olimpiada de Religie – Cultele: Reformat, Evanghelic Şi Unitarian – Lőrincz Ildikó

    Paşca Diana Valentina – Școala Gimnazială Vadu Motilor – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Mirișan Luciana

    Hațegan Amalia – Școala Gimnazială Sasciori – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Stănilă Alexandra Andreea – Școala Gimnazială Petresti – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Șuteu Rebeca – Alina – Școala Gimnazială Petresti – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Mărginean Miriam – Școala Gimnazială Petresti – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie – Alianţa Evanghelică – Han Simona

    Oltean Alexandru Bogdan – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Filimon Ildiko Gabriela

    Bota Paula – Școala Gimnazială „Axente Sever” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Ioan Casandra

    Creț Maria Magdalena – Școala Gimnazială „Horea” Horea – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Popa Andra Claudia

    Drogoţel Diana – Şcoala Gimnazială „Ioan Mihu” Vinerea – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Teban Laura

    Voina Maria – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Engleză – Belașcu Anca

    Cerbu Codruț – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune de Onoare Acordată de SRF – Olimpiada de Fizică – Maierescu Mariana Salomia

    Comşa Iuliana Maria – Școala Gimnazială „Ion Breazu” Mihalt – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada pentru elevii din mediul rural “Universul Cunoaşterii prin lectură” – Breaz Maria

    Opruța George – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Cultură Civică – Boian Daniel

    Itu Tudor – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Ştiinţe Socio – Umane: Cultură Civică – Boian Daniel

    Bercu Ecaterina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Albu Cristina

    Marcu Mihai – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Țurcaș Angela

    Teglaș Roxana – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada „Lectura Ca Abilitate de Viață” – Bandici Emanuela Liliana

    Oltean Darius – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Antrenament „+/ – Poezie” – Furdui Mirona / Marinescu Rodica

    Levițchi Daria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Lingvistică: Secțiunea de Antrenament „+/ – Poezie” – Bandici Emanuela / Bojor Anamaria

    Tunsoiu Antonia Emilia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Mențiune M.E.N./Medalie de Argint Acordată de Societatea Română de Fizică – Olimpiada de Fizică – Constantin Adriana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Matematică – Bojor Ana – Maria

    Popa Florin Alexandru – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Biologie – Țăran Ileana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Fizică – Constantin Adriana; Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Furdui Mirona

    Bandici Dan – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiul I – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Albu Cristina

    Oarga Andreea – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Ighiu – Loc I Etapa Jud + Menţiune M.E.N. – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Oniţă Viorica

    Onețiu Diana – Şcoala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – Menţiune I.S.J. Suceava – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Petrovan Elena Anamaria

    Ispas Bogdan – Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Educație Tehnologică – Păiuși Mădălina

    Kabai Peter – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Şi Literatura Maghiară Maternă – dezső Réka

    Edveș Denisa – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Popescu Floreta

    Cătăuță Casiana – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” Blaj – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Istrate Diana

    Fleşeriu Daria – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limbi Romanice: Limba Franceză – Muntean Liana

    Cibu Ana Iulia – Şcoala Gimnazială „Vasile Goldiş” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba şi Literatura Română – Șopterean Adriana

    Durbacă Sorin – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” Alba Iulia – Mențiune – Olimpiada de Geografie – Lăncrănjan Floare

    Nuța Valentina Ioana – Școala Primară Gura Roşiei Rosia Montana – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Limba Rromani Maternă – Bătrîna Rodica

    Grapa Ioachim – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Opriș Monica

    Noja Maria – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Opriș Monica

    Indreiu Sebastian – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (SeminarII Şi Licee Teologice Ortodoxe) – Pintea Eugen

    Adam Paul Antonel – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud – Olimpiada de Religie (SeminarII Şi Licee Teologice Ortodoxe) – Bolea Nicolae

    Răsmeriță Nicolae – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Premiu Special – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Greaca Veche – Rîșteiu Angela

    Haidău Darius – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Premiul III – Olimpiada de Limbi Clasice: Limba Greaca Veche – Rîșteiu Angela

    Cămară Daniel – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” Alba Iulia – Loc I Etapa Jud + Mențiune – Olimpiada de Religie (Cultul Ortodox) – Botezan Florin

    LISTA PROFESORILOR PREMIAŢI de CJ şi IŞJ Alba

    Achim Ovidiu

    Albescu Nadia Flaviana

    Albu Cristina

    Albu Gheorghe

    Anca Monica

    Anghel Liana

    Arăboaei Marcel

    Avram Rodica

    Bandici Emanuela Liliana

    Bar Alin

    Bar Livia

    Băcilă Nicolae

    Badescu Oana

    Bădescu Lacrima

    Băruță Rodica

    Bătrîna Rodica

    Bodea Roxana

    Boian Daniel

    Botezan Florin

    Berindeie Elena

    Berindeie Nicolae-Virgil

    Belașcu Anca

    Beşliu Elena

    Beşliu Radu

    Bistraie Adela

    Bîrsan Ioan

    Bojor Anamaria

    Bolea Nicolae

    Borteş Narcis

    Bota Violeta

    Brădilă Laura

    Breaz Maria

    Bubău Berta

    Bulbucan Mioara

    Burz Gheorghe

    Busuioc Carmen

    Buzgar Carmen

    Caizer Daniela

    Cârcoană Adela

    Cetean Emil

    Cerbu Mioara

    Chiciudean Ioan

    Chiorean Alina

    Ciobotă Emil

    Cîmpean Adela

    Comșa Ana

    Constantin Adriana

    Costan Zamfira

    Craiu Cătălina

    Crişan Alina

    Damian Ema

    Dan Avram

    Dăescu Nicoleta

    Dezső Réka

    Dimen Erika

    Diniș Adam Cristina

    Dobromir Mihaela

    Dragoman Cosmin

    Dragomir Andrei

    Duma Claudia

    Dumitraș Dan

    Dura Simina

    Duriga Darius

    Duşa Simona

    Farkas László

    Filimon Ildiko Gabriela

    Filip Alexandrina

    Filipescu Dorina

    Fiţ Anamaria

    Fodor Katalin

    Fodor Brigitta

    Fulea Sorina Diana

    Furdui Amalia

    Furdui Mirona

    Gál László

    Galea Gabriela

    Geogean Victor

    Gherman Alexandru

    Ghiță Ioan

    Ghiță Romanța

    Gligor Liliana

    Goția Ioana

    Groza Septimiu Sorin

    Han Simona

    Hausner Maria

    Hetak Adrian

    Humeniuc Ramona

    Ienei Csilla

    Ioan Casandra

    Ispas Nicolae

    Istrate Diana

    Jude Laurențiu

    Jurcan Mihaela

    Kovács Kinga

    Kovacs Mihai

    László István

    Lázár Emőke

    Lăncrănjan Floare

    Lăncrăjan Tatiana

    Lăpăduş Ioan

    Limbăşan Ioan

    Lőrincz Ildikó

    Lorintz Liliana

    Lungu Mariana

    Lupu Lucia

    Maierescu Mariana Salomia

    Marian Anca Cătălina

    Marian Luminiţa

    Marinescu Rodica

    Mateş Rodica

    Mărginean Maria

    Micaciu Alexandru

    Milea Anna

    Mihu Anca

    Mircea Cosmina

    Mirea Iulian

    Mirișan Luciana

    Moga Nicolae

    Modoeanu Lucia

    Mucenicu Adina

    Mucsi Andreea

    Muntean Alina

    Muntean Ioan

    Muntean Liana

    Munteanu Anca

    Mureșan Laura

    Mureşan Simona

    Napău Dacia

    Neagu Ioana

    Nistor Ioan

    Nuța Doru Daniel

    Oargă Serafina

    Obreja Adriana

    Olteanu Rodica

    Onac Iulia

    Oneţ Liliana

    Oniţă Viorica

    Opriș Monica

    Palcu Carmen

    Pașca Adriana

    Păcurar Alexandra

    Păiuși Mădălina

    Pârjol Lilia

    Pârjol Ovidiu

    Petrovan Elena Anamaria

    Pintea Eva

    Pintea Eugen

    Pistol Nicolae

    Pop Elena Maria Cristina

    Popa Andra Claudia

    Popa Dina

    Popescu Floreta

    Prihoi Lucreția

    Răulea Delia

    Rîșteiu Angela

    Rodean Cristian

    Rotche Andreea

    Roman Carmen

    Rusan Roxana

    Rusandu Alexandra

    Rusu Ionaș

    Rusu Sofica

    Sas Gheorghe

    Săndulache Sergiu

    Secară Alina

    Selyem Alexandru

    Sicoe Pamfil

    Simion Cecilia

    Sorohan Adina

    Suciu Andreea

    Suciu Roxana

    Șopterean Adriana

    Ștef Vasile

    Ştefănescu Marian

    Teban Laura

    Todor Petru

    Tomuș Doina

    Tontea Daniel

    Tudor Nicolaie

    Tudor Dragoş

    Tudorache Cristina

    Turcu Claudia

    Tutuian Luminița

    Țăran Ileana

    Ţibacov Sorina Ileana

    Țurcaș Angela

    Udrea Gheorghe

    Vîntu Iulian

    Vrânceanu Rita

    Zaharia Adriana

    Zaharie Ion

    Zărnescu Teodora

    Zelenskaia Vera

    Zisu Mihaela

     

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here